Tautas mūzika ir mana dzīve. Gan izglītība, gan ģimene, gan daudzu gadu darbs - tas viss nesaraujami saistīts ar mūziku. 

Pusotrs gadu desmits nostrādāts par mūzikas skolotāju. Esmu vadījis gandrīz visu, ko vispārizglītojošā skola un Latvijas Kultūras nami savos pulciņos var piedāvāt - ansambļus, korus un pūtēju orķestri. Esmu iestudējis savu mūziklu, vadījis folkloras kopas un kapellas.

Spēlēdams  pats un mācīdams citus, esmu sapratis, ka visi grib spēlēt un visiem tas arī ir pa spēkam. Iztrūkst tikai instrumenti, kas neprasītu īpašu muzikālo sagatavotību. Nav arī instrumentu, kas atvieglotu dzīvi skolotājam un skolēnam. Vidējā skolas mūzikas kabinetā bieži vien nav nekas vairāk kā  klavieres vai CD atskaņotājs un nebūt ne vienmēr tas ir saistīts ar līdzekļu trūkumu.

Iepazīstot Latvijas folkloras materiālus, redzam, ka nekas nav jāizgudro no jauna - bungas, bubyns, kokle, cītara, cimbole, ermoņika, stabule un daudzi citi  - tos visus paši taisījām un paši arī spēlējām. Atceramies tik nedaudz piemirsto un rūpējamies par vēl pieejamā mantojuma un zināšanu saglabāšanu.

Tas arī ir mūsu uzņēmējdarbības pamatā. Paši ražojam, paši spēlējam un labprāt palīdzam to darīt arī citiem.

Pamēģini un arī Tev noteikti izdosies! Paši sev, skolā, ģimenes godos vai folkloras festivālā. Lai skan!

Pirkumu grozs